Szukaj


Komu zabije dzwon?
Znane już jest pochodzenie wielkiego dzwonu odnalezionego przez Marka Gosztyłę z Radoszyc i odkopanego 24 kwietnia 2006r. na terenie Balnicy. Nie potwierdziły się pierwsze przypuszczenia, iż dzwon pochodzi z XIXw.
Napisz komentarz (12 Komentarze)
Więcej…
 
Długi weekend w Gminie Komańcza
W długi majowy weekend w gminie Komańcza odbędzie się trzydniowa impreza w Woli Michowej. Gości, mieszkańców Woli Michowej i okolic, pobliskiej Cisnej oraz wszystkich chętnych zapraszamy do Woli Michowej gdzie w pensjonacie Kira będą mogli przyjemnie i pożytecznie spędzić czas.
Napisz komentarz (0 Komentarze)
Więcej…
 
Ogromny - jak na lokalne warunki - prawdopodobnie XIX wieczny dzwon odkopano 24.04.2006r, na terenie Gminy Komańcza a dokładnie na gruntach dawnej wsi Balnica. Być może dzwon pochodzi własnie z tej wsi.

 

Napisz komentarz (3 Komentarze)
Więcej…
 
Program obchodów 50 rocznicy ślubów Jasnogórskich
Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią zamieszczamy zaproszenie wraz z programem obchodów 50 rocznicy napisania Ślubów Jasnogórkich przez ks. prymasa Stefana Wyszyńskiego w Komańczy.
Napisz komentarz (0 Komentarze)
Więcej…
 
Bieszczadzcy bacowie rozpalili Watrę
Tradycyjnie w dzień św. Jerzego rozpoczyna się wypas owiec na górskich pastwiskach, owce z wypasu zganiane będą w dzień św. Michała Archanioła 29 września. W naszej okolicy mamy trzy bacówki, dwie w Smolniku jedną w Osławicy.
Napisz komentarz (0 Komentarze)
Więcej…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 nast. » koniec »»

Pozycje: 11 - 15 z 25
Materiały prezentowane na stronach serwisu (teksty, zdjęcia) chronione są prawem autorskim. Wykorzystanie wymaga zgody redakcji.
 © OKiWM 2006 www.komancza.info
hosting i wdrożenie webfabryka.pl © 2006