Szukaj


50 rocznica powstania tekstu ślubów Jasnogórskich
W dniu 16 maja br. przypada 50. rocznica napisania Ślubów Jasnogórskich. Cały tekst został napisany przez Księdza Prymasa jakby w natchnieniu, bez poprawek, pomiędzy 5.00 a 7.00 godziną rano, w dniu liturgicznego wspomnienia św. Andrzeja Boboli; konspiracyjnie został przekazany na Jasną Górę,
Napisz komentarz (0 Komentarze)
Więcej…
 
Wielkanoc w Woli Michowej

Tridum paschalne w kościele filialnym w Woli Michowej rozpoczął ks. proboszcz Zbigniew Jakieła w Wielki Czwartek o godz. 15.30. Po nabożeństwie rozpoczęto czuwanie modlitewne.

Więcej…
 
Wesołego Alleluja
Życzenia Radosnych Świąt Wielkanocnych wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny i wiarą w sens życia. Pogody w sercu i radości płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego oraz smacznego Święconego w gronie najbliższych osób składa redakcja serwisu.
Napisz komentarz (0 Komentarze)
 
Już niebawem Wielkanoc (Wełykdeń)
Jak zawsze po okresie postu nastaje Wielkanoc. To chrześcijańskie święto jest obchodzone barwnie i uroczyście w całym kraju, jednak jego obchody różnią się w zależności od regionu. W krainie Łemków – Bieszczadach – obrzędy rozpoczynają się w niedzielę palmową zwaną tutaj kwitną nediłą.
Napisz komentarz (0 Komentarze)
Więcej…
 
Wyprawy Taborowe Doliną Osławy
Zapraszamy do skorzystania z unikalnej formy turystyki, jaką stanowi podróżowanie wozami traperskimi. Od wiosny otwieramy regularne połączenie komunikacyjne pomiędzy Wolą Michową a  Duszatyniem.
 
Napisz komentarz (0 Komentarze)
Więcej…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 nast. » koniec »»

Pozycje: 16 - 20 z 25
Materiały prezentowane na stronach serwisu (teksty, zdjęcia) chronione są prawem autorskim. Wykorzystanie wymaga zgody redakcji.
 © OKiWM 2006 www.komancza.info
hosting i wdrożenie webfabryka.pl © 2006