Szukaj


Od Mikołajów…
Redakcja serwisu komancza.info otrzymała dwie wiadomości – dobrą i złą. W lecie tego roku nie odbędą się spotkania i warsztaty z udziałem „Orkiestry Świętego Mikołaja” w Jaworniku. Na folkowej mapie Polski jest to bardzo znaczący element i jego zniknięcie pozostawia uczucie niedosytu. 
Napisz komentarz (0 Komentarze)
Więcej…
 
W piękny, słoneczny dzień 16 maja 2006 roku miała miejsce 50 rocznica powstania Ślubów Jasnogórskich Narodu Polskiego. Stefan Kardynał Wyszyński napisał tekst ślubowania 16 maja 1956 roku pomiędzy godziną 5, a 7 rano.
Aktualizacja 25.05.2006: pełny tekst w dziale: Reportaże
Więcej…
 
Nie masz wina nad węgrzyna
Województwo podkarpackie posiada bogatą, wielokulturową przeszłość. Tędy właśnie wiodły najważniejsze w Europie szlaki komunikacyjne i handlowe z południa na północ. W czasach cesarstwa rzymskiego był to słynny szlak bursztynowy, w czasach późniejszych – szlak winny.
Więcej…
 
Podzwonne z Balnicy
Znaleziony niedawno w Balnicy dzwon znajduje się obecnie w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. Dyrektor skansenu – pan Jerzy Ginalski – pragnie by dzwon tam pozostał i powołuje się na Ustawę o zabytkach archeologicznych.
Napisz komentarz (4 Komentarze)
Więcej…
 
Minął długi weekend
Minęły szaleństwa pierwszego majowego weekendu, który w istocie trwał do środy. Ściślej rzecz ujmując był to ostatni kwietniowy weekend i troje świąt początku maja – poniedziałek – 1 maja – Święto Klasy Robotniczej, wtorek 2 maja – Dzień Polonii i Polaków za Granicą (ustanowiony w 2002 roku) oraz środa 3 maja – rocznica Konstytucji oraz św. Matki Bożej Królowej Polski.
Napisz komentarz (0 Komentarze)
Więcej…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 nast. » koniec »»

Pozycje: 6 - 10 z 25
Materiały prezentowane na stronach serwisu (teksty, zdjęcia) chronione są prawem autorskim. Wykorzystanie wymaga zgody redakcji.
 © OKiWM 2006 www.komancza.info
hosting i wdrożenie webfabryka.pl © 2006