Szukaj


Niedziela w Komańczy - sierpień'2003

Tradycyjnie już, w pierwszą niedzielę sierpnia (03.08), odbyły się w Komańczy spotkania przygraniczne Komańcza - Medzilaborce, pod nazwą "Niedziela w Komańczy". Impreza ta odbywa się cyklicznie od ośmiu już lat, a organizowana jest przez Urząd Gminy w Komańczy i miasto partnerskie Medzilaborce ze strony Słowackiej.

W tym roku festyn rozpoczął się przy dobrej pogodzie, o godzinie 14:00, na placu dożynkowym nad Osławicą (po prawej stronie od drogi do Prełuk).
Tradycyjnie rozpoczęto krótkimi przemówieniami ze strony obu zaprzyjaźnionych gmin. Po części oficjalnej, rozpoczęła się część artystyczna na która zaproszono m.in. zespół akordeonistów "Kleofas" z Katowic, zespół "Białodunajczanie" z Białego Dunajca, zespół ze Słowacji, oraz zespół "Tołhaje" z Ustrzyk Dolnych.

Równolegle do występów na scenie, dzieci i dorośli bawili się w różnego rodzaju konkursach, mogli brać udział w loterii fantowej, obejrzeć i zakupić przedmioty prezentowane na kiermaszu rękodzieła, oraz innych atrakcjach. Dla najmłodszych rozstawiono nadmuchiwany zamek, oraz tor do jazdy "czterokołowcem"
Nie zabrakło dobrze zaopatrzonych punktów gastronomicznych, gdzie można było zarówno dobrze zjeść, jak i napić się piwa.
Około godziny 20:00, jako ostatni wystąpił zespół Tołhaje, ze swoim ciekawym podejściem do muzyki folk. Gdy ściemniło się na dobre, rozpoczął się ostatni punkt programu - dyskoteka.

Kolejny już raz okazało się, iż warto organizować tego typu imprezy i na pewno za rok mieszkańcy zaprzyjaźnionych gmin spotkają się ponownie na "Niedzieli w Komańczy'2004"

Niedziela w Komańczy (foto: P. Szechyński)

Image
Niedziela w Komańczy (foto: P. Szechyński)

Image
Na scenie zespół Tołhaje (foto: P. Szechyński)

Image
Niedziela w Komańczy (foto: P. Szechyński)

P. Szechyński

 

 
Materiały prezentowane na stronach serwisu (teksty, zdjęcia) chronione są prawem autorskim. Wykorzystanie wymaga zgody redakcji.
 © OKiWM 2006 www.komancza.info
hosting i wdrożenie webfabryka.pl © 2006