Szukaj


Budowa kościoła w Woli Michowej - informacje bieżące
Image
Cegiełki jakie rozprowadzamy
Zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc i wsparcie finansowe, bądź rzeczowe przy budowie nowego kościoła w Woli Michowej. Jesteśmy mieszkańcami małej miejscowości w Bieszczadach, leżącej pomiędzy Komańczą a Cisną w której stałych mieszkańców jest niewielu - ok.80 osób.

Obecny kościółek to dawny tymczasowy kościół parafialny, wykonany z płyt wiórowych, eternitu i desek, który został przeniesiony z Łupkowa, po wybudowaniu tam nowego kościoła parafialnego. Kościół ten wymagał pilnego remontu, jednak nietrwałe materiały budowlane z jakich został postawiony (takie były czasy - koniec lat 80 ubiegłego stulecia) kwalifikują go do rozbiórki.

Image
Projekt nowego Kościoła
Trudna sytuacja materialna na naszym terenie dotyka wiele rodzin, powodem jest brak stałego zatrudnienia. Budowa kościoła własnymi środkami jest prawie niemożliwa.

Z uwagi na to, że Wola Michowa posiada wiele walorów turystycznych, kościółek często gromadzi na modlitwie odpoczywających tu turystów. Nowy kościół zbudowany będzie z bali i doskonale wkomponuje się w krajobraz gór, zaprojektował go znany architekt inż. Bogdan Jezierski.

Zbiórkę środków na ten cel, rozpoczęliśmy w 2005r. Główne przychody pochodzą ze sprzedaży cegiełek, kalendarzy, darowizn, miesięcznych składek mieszkańców. Za zgromadzone środki zakupiliśmy drewno, które zostało przetarte obecnie  jest sezonowane (suszone w sztaplach). W roku 2007 planujemy rozpoczęcie budowy.

Więcej informacji na ten temat  można uzyskać pod  adresem:

Parafia  Rzymsko-Katolicka pw. Św. Piotra i Pawła w Łupkowie tel: 013 46 77 242 lub Przewodniczący Komitetu Budowy Kościoła Wojciech Gosztyła tel: 0502 472 112 email: latarnia@latarnia.pl

Za dotychczasową pomoc wszystkim ofiarodawcom składamy gorące podziękowania, za każdą pomoc będziemy wdzięczni.

Poniżej podajemy nr. konta, na które można wpłacać dowolne środki. 

 
Parafia Rzymsko - Katolicka w Nowym Łupkowie / Wola Michowa
Nr. Rach. PBS Sanok  28864200022001006934750001
 
Image
Sztaplowanie kwiecień 2006r.(fot. W. Gosztyła)
Image
Sztaplowanie, kwiecień 2006 (fot. W. Gosztyła)
 
Image
Porządkowanie terenu grudzień 2006r.(fot. W. Gosztyła)
 
                                                                              
Image
Kwesta Wielkanocna pod Tarnicą 06-04-2007r.
 
Polecamy:  Noclegi Bieszczady
 
Materiały prezentowane na stronach serwisu (teksty, zdjęcia) chronione są prawem autorskim. Wykorzystanie wymaga zgody redakcji.
 © OKiWM 2006 www.komancza.info
 współpraca: Twoje Bieszczady