Szukaj


Weremień k.Leska - wyciąg talerzykowy
Image
Lesko-ski (fot. W. Gosztyła)
Ośrodek Sportów Zimowych "LESKO-SKI" Wyciągi - Weremień

tel.: (013) 469 93 45tel/fax:

(013) 469 93 55tel.

kom. 0601 337 666

e-mail: weremien@lesko-ski.pl

 
Wyciąg składa się z dwóch biegnących równolegle nitek o łącznej długości 1430m (trasa 1 - 680m, trasa 2 - 750m), z których każda może obsłużyć do 750 narciarzy na godzinę i jest sterowana komputerowo za pomocą falowników. Prędkość wyciągu może być dostosowywana do potrzeb narciarzy (przykładowo wolniejsza dla dzieci itp.).

Zarówno profile stoków, jak i sam wyciąg oraz zastosowane przy nim normy bezpieczeństwa zostały dostosowane do norm Unii Europejskiej. Również ze względów bezpieczeństwa, dojazd do wyciągu będzie możliwy tylko do strefy parkowania. Stok, na którym położone są wyciągi jest oświetlany za pomocą 38 sterownych elektronicznie lamp o antystroboskopowym układzie. Trasy zjazdowe zabezpieczane są przez ratowników Bieszczadzkiej Grupy GOPR. Stok o początkowym nachyleniu 23° i wypłaszczeniu 13-15° jest w pełni naśnieżany za pomocą armatek śnieżnych mogących przygotować całą powierzchnię wyciągu w ciągu 3 dób przy temperaturze zewnętrznej -5°C. Co prawda nie ma możliwości poruszania się po stoku wyciągów sankami, skuterami i innymi pojazdami, ale istnieje możliwość wydzielenia miejsca dla saneczkarzy poza głównymi trasami wyciągu. 

Cennik: 

  • karnet 2 wjazdowy: 4zł
  • karnet 5 wjazdowy: 10zł
  • karnet 10 wjazdowy: 20zł
  • karnet całodniowy: 60zł
Dla grup zorganizowanych istnieje możliwość negocjacji cen.

Przy ośrodku funkcjonuje szkółka narciarska z wypożyczalnią sprzętu, oraz patronacka szkoła snowboardu PZS wraz z wypożyczalnią . W oddzielonej części stoku znajduje się snowpark. Tel. do instruktora 500 25 06 06.

 

Image
Lesko-ski (fot. W. Gosztyła)
 

Image
Dyżurka GOPR przy wyciągu w Weremieniu
 

 
Polecamy:  Noclegi Bieszczady
 
Materiały prezentowane na stronach serwisu (teksty, zdjęcia) chronione są prawem autorskim. Wykorzystanie wymaga zgody redakcji.
 © OKiWM 2006 www.komancza.info
 współpraca: Twoje Bieszczady