Szukaj


II Otwarte Mistrzostwa Zagórza w biegach narciarskich

Na linię startu we wczorajszych zawodach zorganizowanych przez Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Zagórzu oraz Ośrodek Turystyki Górskiej "Latarnia Wagabundy" w Woli Michowej, zgłosiło się 90 zawodników. Przyjechali oni w większości z klubów narciarskich woj. podkarpackiego, pięć osób z Olsztyna oraz reprezentanci ukraińskiego klubu „Pustumyty”.

W biegu wzięła również udział wielokrotna mistrzyni polski Stefania Biegun. Biegi rozegrano w kilku kategoriach wiekowych. Do biegu głównego w kategorii open stanęło pięć pań oraz dwudziestu siedmiu panów.

Impreza ta była poświęcona Jerzemu Batruchowi wieloletniemu prezesowi podkarpackiego związku narciarskiego oraz jednemu z pierwszych ratowników Bieszczadzkiej Grupy GOPR. Jeden z najstarszych uczestników biegu, Wiktor Malczyński, lat 69 z Kolbuszowej, wspominał dawne czasy kiedy to właśnie Jerzy Batruch w Komańczy zorganizował mistrzostwa polski LZS w biegach narciarskich w okolicach Karnaflowego Łazu – odpowiedziałem że jest to pierwsza iskierka która mam nadzieję zabłyśnie a Wola Michowa stanie się kolebką narciarstwa biegowego w naszej gminie.

Po biegach odbyło się uroczyste wręczenie nagród i spotkanie z maskotką biegu niedźwiedziem bieszczadzkim któremu przygrywał „ Rysiek Kominiarz”.

W. Gosztyła

Poniżej fotorelacja z zawodów:

Image 

Image

Image

Image

Image

Image

Image 
Materiały prezentowane na stronach serwisu (teksty, zdjęcia) chronione są prawem autorskim. Wykorzystanie wymaga zgody redakcji.
 © OKiWM 2006 www.komancza.info
 współpraca: Twoje Bieszczady
hosting i wdrożenie CMS webfabryka.pl © 2006