Szukaj


Zimowy obóz szkoleniowy w narciarstwie biegowym

Image
Na trasie biegowej (foto Karina G.)
W dniach od 01 do 04 luty 2009r. uczniowie z UKS „ Huragan” działającym przy szkole Podstawowej nr.2 w Zagórzu przebywali na obozie narciarskim w Woli Michowej w ośrodku „Latarnia Wagabundy” aby doskonalić techniki narciarstwa biegowego.

Kierownikiem zgrupowania był Pan Bogdan Długosz – nauczyciel wychowania fizycznego, natomiast zajęcia na trasie biegowej prowadzili: Pani Stefania Biegun z Wetliny     ( wielokrotna mistrzyni polski i trzykrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich), Pan Adam Pocałuń z Zagórza (weteran narciarstwa biegowego) oraz instruktor narciarstwa biegowego PZN Wojciech Gosztyła z Woli Michowej.

Zima w tym roku kapryśna ale cel jaki postawili sobie szkoleniowcy został w100% zrealizowany.

Pierwsze popołudnie przyjazd do ośrodka zakwaterowanie, wieczorem na narty i nauka kroków klasycznych na oświetlonej trasie biegowej.

Image
Trening pod okiem Pani Stefani
W drugim dniu pogoda jak wymarzona ruszamy trasą wędrowną przez piękną dolinę Woli Michowej aby na długich opadających stokach potrenować bezkrok oraz zjazdy ze skrętem w lewo i w prawo.

W kolejnym dniu szkolenia mieliśmy przyjemność trenować pod okiem znakomitego fachowca z dziedziny narciarstwa biegowego Stefanii Biegun. Były to nie tylko zajęcia praktyczne na nartach ale także wspaniały wykład z historii narciarstwa , etyki sportu oraz własne wspomnienia z igrzysk olimpijskich.

Ostatni dzień obozu był pod znakiem zapytania , śnieg odpływał z minuty na minutę, więc szybka decyzja jedziemy do Balnicy .

Naszym stadionem zimowym okazał się dworzec kolejki wąskotorowej, położony około 720mnpm . Śniegu było na tyle dużo że można było w dobrych warunkach przeprowadzić ostatni trening na zakończenie zgrupowania.

Image
Krokiem klasycznym do przodu

Potem w leśnej scenerii wspólne ognisko kiełbaski, następnie zjazd  do ośrodka obiad i spotkanie z rozdaniem dyplomów na zakończenie pobytu. 

Choć obóz trwał cztery dni to cel został zrealizowany, przygotować dzieci w stopniu podstawowym na mistrzostwa województwa w biegach narciarskich.

Gorące podziękowania należą się wszystkim wyżej wymienionym za chęć propagowania narciarstwa biegowego, pracę społeczną podczas szkolenia.

Mi z kolei pozostała wielka radość, że mogłem po raz kolejny gościć narciarzy biegowych i słuchać pozytywnych opinii o wielkich walorach jakie posiada Wola Michowa i Dolina Górnej Osławy do uprawiania narciarstwa biegowego.

Wojciech Gosztyła  

 

Trening wieczorny
 

Image 

 

 

 

 

 

Image 

Image 

 

Image
Zakończenie zgrupowania
 

 

 
Polecamy:  Noclegi Bieszczady
 
Materiały prezentowane na stronach serwisu (teksty, zdjęcia) chronione są prawem autorskim. Wykorzystanie wymaga zgody redakcji.
 © OKiWM 2006 www.komancza.info
 współpraca: Twoje Bieszczady