Szukaj


Wola Michowa

latarnia
W Latarni Wagabundy
"Latarnia Wagabundy", Ośrodek Turystyki Górskiej Teresa i Wojciech Gosztyła,
Wola Michowa 18, 38-543 Komańcza, kom. 0502-472-112,  strona www: www.latarnia.pl

Ośrodek zlokalizowany jest w Woli Michowej - osadzie położonej między Komań- czą a Cisną w uroczej dolinie Osławy, w odległości ok. m 300m od szosy głównej - Trasy Karpackiej.

Malownicze tereny latem świetnie nadają się do długich górskich wędrówek (w pobliżu przebiegają liczne szlaki turystyczne), zimą kuszą "białym szaleństwem" i zapraszają do zabaw na śniegu. Na naszych gości czeka łemkowskie jadło, gorące i zimne napoje.

Ośrodek posiada 80 miejsc noclegowych w pokojach dwu-, trzy- i czteroosobowych. Podróżnym zmotoryzowanym oferuje parking a tym, którzy przybyli z własnym sprzętem biwakowym - pole namiotowe.
Większość pokoi posiada pełny węzeł sanitarny, w korytarzu znajdują się również toalety i prysznice ogólnodostępne. Do dyspozycji gości pozostaje obszerna sala jadalna z bufetem oraz stylowa herbaciarnia z kominkiem i stałą ekspozycją prac najwybitniejszych bieszczadzkich rzeźbiarzy.

Gwarantujemy niezapomniane wrażenia z biesiad łemkowskich, nocy huculskich, kuligów z pochodniami, a smak pieczonego barana i gulaszu z "łapą niedźwiedzia" na długo pozostanie w pamięci.

Przez cały rok Latarnia Wagabundy organizuje kolonie, zimowiska, zielone i białe szkoły, biwaki, rajdy (piesze, konne, rowerowe, narciarskie), zjazdy konferencje, imprezy integracyjne i okolicznościowe, plenery malarskie, fotograficzne, warsztaty rzeźbiarskie i inne imprezy. Pobytowi towarzyszą liczne atrakcje.
...a przede wszystkim miła, ciepła, przyjazna atmosfera i bezpieczeństwo, nad którym czuwa fachowa opieka medyczna, doświadczeni wychowawcy, instruktorzy oraz przewodnicy. Do zobaczenia...

Image
Camping przy ośrodku
Camping "Latarnia Wagabundy" to nie tylko gościnny budynek ze stołówką, bufetem i herbaciarnią. Tereny Ośrodka to ok. 8 hektarów łąk, gdzie wśród licznych udogodnień znajdziemy obszerne pole namiotowe. Można tu rozbić swój namiot, zaparkować własną przyczepę lub skorzystać z przyczepy kempingowej Ośrodka. Urządzenia sanitarne znajdują się w bezpośredniej bliskości pola, ogólnodostępne prysznice w całorocznym budynku. Podstawowe potrzeby gastronomiczne można zaspokoić w budynku Ośrodka lub Tawernie zlokalizowanej przy wjeździe na nasz teren. Tu serwuje się między innymi znakomity Tokaj dostarczony wprost z pobliskich Węgier (180 km). Funkcjonuje tu także zadaszony ruszt, z którego każdy może skorzystać we własnym zakresie o ile nie zażyczy sobie gotowego dania, np. kiełbasy z rusztu. Jest także miejsca na ognisko. Niewątpliwą i malowniczą atrakcją pola namiotowego jest przepływająca obok rzeka Osława, tocząca swe czyste wody w szerokim kamienistym korycie, uroczo meandrując. Można podziwiać jej imponujące zakole poprzez drzewa z kilkudziesięciometrowej skarpy. Do snu kołysze jej głośny szum, którego dźwięk miesza się rano ze śpiewem ptaków.

Image
Nad Osławą
Agroturystyka "Nad Osławą"  Gospodarstwo położone jest w Woli Michowej przy trasie przejazdowej Komańcza-Cisna.
Nieruchomość otoczona jest Parkiem Krajobrazowym Ciśniańsko-Wetlińskim, trasami do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej.Bliski kontakt z natura i otwartość gospodarzy tworzą specyficzny klimat dający gwarancję pełnego relaksu w doskonałych warunkach.
Do dyspozycji gości: 3 pokoje 2-3 osobowe, łazienka, aneks kuchenny, rowery.

Kontakt:
Agroturystyka "Nad Osławą"
Telefon:  013 4677246 lub 508 179 368

Image
Stanica ZHP (foto W. Gosztyła)
Stanica harcerska Hufca Krosno 

oferta bazy:

 • Maksymalna liczba uczestników obozu na stanicy - 150 osób
 • Liczba pól namiotowych - 2
 • Nocleg - namioty NS oraz podwyższane dziesiątki
 • Kuchnia wraz z zapleczem - wyposażona wg wymogów SANEPID-u
 • Teren bazy - ogrodzony i oświetlony
 • Sanitariaty - umywalnie i natryski z ciepłą i zimną wodą, WC
Ponadto:
 • kompielisko rzeczne, przy stanicy
 • las przy granicy stanicy
 • 15 rowerów do dyspozycji uczestników
 •  Piętrowy domek komendy do dyspozycji kadry(3 pokoje dwu osobowe na piętrze + duże pomieszczenie na dole + łazienka)
 • boisko do siatkówki 
Pensjonat "KIRA", Marcin Bekalik, Wola Michowa, 38-543 Komańcza
tel. (013) 467-75-05, kom. 0604-331-139.
Noclegi w pokojach 2 i 3 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Na miejscu możliwość wykupienia posiłków (domowa kuchnia), drink bar, sala kominkowa, parking, oraz plac zabaw.
 
Polecamy:  Noclegi Bieszczady
 
Materiały prezentowane na stronach serwisu (teksty, zdjęcia) chronione są prawem autorskim. Wykorzystanie wymaga zgody redakcji.
 © OKiWM 2006 www.komancza.info
 współpraca: Twoje Bieszczady