Serwis informacyjny Stowarzyszenia Dolinianie znad Sanu i Osławy  
05.04.2014.
 Start
   
Menu główne
Start
Stowarzyszenie
Historia
Relacje
Linki
Napisz do nas
Szukaj
Galeria
Nowości
 
 
 
 


Wieczór filmów bieszczadzkich
18.03.2014.

ImageW dniu 1 kwietnia o godz:19:00 w Świetlicy Miejskiej w Dolinie rozpoczynamy cykliczny przegląd filmów o tematyce górskiej, krajoznawczej i turystycznej.

Będzie to impreza cykliczna (każdy pierwszy wtorek miesiąca) Pierwsze spotkanie to wieczór filmów bieszczadzkich.

Organizatorem spotkania jest  Stowarzyszenie ' Dolinianie Znad Sanu i Osławy" oraz Świetlica Miejska w Dolinie

 

 

 
Pielgrzymka Wielkanocna Łagiewniki - Łipnica Murowana
04.03.2014.
ImageJednodniowa Pielgrzymka Wielkanocna do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach oraz na Jarmark Wielkanocny z Poświęceniem  Palm w Lipnicy Murowanej. Niedziela 13 kwietnia 2014r.
Stawianie najwyższych palm na lipnickim rynku zawsze budzi ogromne emocje i jest źródłem niezapomnianych przeżyć, ale wyjątkowość tej uroczystości wynika z głębokiej wiary i nadziei w moc wierzbowych palm świątecznych. Jest przejawem najpiękniejszych wartości zaczerpniętych z lokalnej tradycji ludowej. Nikt nie pozostaje obojętny na dostojność lipnickich palm. Ich wysokość budzi podziw i szacunek starszych, uczy młodych sumiennej i uczciwej pracy, wreszcie skłania do refleksji nad sensem i trwałością ludzkiego życia. Zachwycają przybyłych gości, turystów, pielgrzymów, przedstawicieli polityki, kultury i nauki. Pozwólmy urzec się ich urokowi i w tym roku. Bądźmy w tym dniu w Lipnicy.
 Program wyjazdu
Czytaj całość…
 
Zaproszenie na X Rajd papieski Wołosate-Tarnica
25.03.2008.

ImageJak trudno uwierzyć w fakt, że już niebawem minie 10 lat jak między nami nie ma żyjącego papieża Jana Pawła II, papieża rodaka, papieża który zmienił świat i ludzi.

Tarnica - ten szczyt górski parokrotnie odwiedzał  ks. Karol Wojtyła, po raz pierwszy 5 sierpnia 1953 r., potem 10 sierpnia 1956 i 14 lipca 1957 r. Dlatego jeśli czujesz potrzebę oddania kolejny raz hołdu wielkiemu człowiekowi, jesteś sprawny fizycznie i masz doświadczenie turystyczne poruszania się porą nocną po górach zapraszam Cię serdecznie przyjacielu drogi     byś w miarę swoich możliwości wziął udział w „X Papieskim rajdzie pieszym”.


Czytaj całość…
 
 
 
 
Motto

Jeżeli człowiek pragnie żyć w dobrze rządzonej społeczności i być szczęśliwym, powinien dążyć nie tylko do szczęścia własnego, ale również do szczęścia tej społeczności do której należy i szczęścia bliźnich, którzy wchodzą w jego skład.

E. Haeckel 

Sondy
Czy byłeś/byłaś kiedyś na Rajdzie papieskim?
 
Gościmy
 
 

Komańcza | Latarnia Wagabundy | Bieszczady